Odsávačky zakoupené díky dobročinné akci již slouží nemocným dětem

Celkem dvě přenosné odsávačky v hodnotě 24 tisíc korun byly nedávno předány do užívání dětskému oddělení litoměřické nemocnice. Tyto odsávačky byly na oddělení zakoupeny díky dobročinné akci Jozefa Pásztora konané v listopadu loňského roku, na které se díky dobrovolným příspěvkům za polévku a guláš vybralo 26 tisíc korun.

„Díky příspěvkům z této akce jsme kromě těchto odsávaček v roce 2017 zakoupili vybavení na nadstandardní pokoje pro hospitalizované děti a doprovod, v loňském roce to byly kojenecké váhy a oxymetr,“ shrnula historii spolupráce vrchní sestra Božena Haufová.

Další možnost pochutnat si na pravé maďarské kapustnici a guláši a dobrovolným příspěvkem podpořit dětské oddělení litoměřické nemocnice bude letos 16. listopadu, kdy se v Krušovické pivnici v Litoměřicích uskuteční již čtvrtý ročník této stále více populární akce. (nk)

Vloženo: 16. 5. 2019