Polévka bude opět pomáhat

Již třetí ročník dobročinné akce pro litoměřickou nemocnici se uskuteční tuto sobotu 24. listopadu v Krušovické pivnici v Litoměřicích. Jde o vaření tradiční maďarské kapustnice, kterou na vlastní náklady pouze s pomocí sponzorů a přátel připraví a za dobrovolný příspěvek nabídne všem příchozím hlavní iniciátor celé akce pan Jozef Pásztor.  Veškerý výtěžek, stejně jako ve všech předchozích ročnících, následně věnuje dětskému oddělení litoměřické nemocnice.

"Ne každému kapustnice chutná, tak jsem se rozhodl, že letos uvařím i guláš. Třeba se nás sejde ještě více,“ doufá Jozef Pásztor, který v loňském roce za polévku vybral rekordních 15.000 korun. Ty byly dětským oddělením následně využity jako příspěvek k nákupu kojeneckých vah a oxymetru.

Radost ze vzájemné spolupráce s panem Pásztorem vyjádřil i Radek Lončák, předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s.: „Loňský výtěžek předčil veškerá naše očekávání. Pojďme se letos pokusit ho překonat,“ vyzval a ujistil: Všichni, kteří přijdou a byť jen minimálně přispějí, každopádně pomohou dobré věci.“ (nk)

Vloženo: 19. 11. 2018

Polévku vaří a podává p. Pásztor za pomoci svých přátel.

Kapustnice je výborná.

Jozef Pásztor již nemocnici věnoval přes 20 tisíc korun.