Před nemocnicí zazněla na Velký pátek hymna

Před nemocnicí zazněla na Velký pátek hymna

V půl deváté večer na Velký pátek rozezněla potemnělé Mírové náměstí státní hymna linoucí se z vyhlídkové věže Kalich v podání litoměřického trumpetisty Pavla Šorka. O patnáct minut později zazněla i před nemocnicí a na závěr před Domovem U trati, který je již řadu dní v karanténě kvůli koronaviru. Město tímto způsobem chtělo poděkovat lidem, kteří v boji s epidemií stojí v první linii.

„Emotivní, milé, krásné. Až mi to vehnalo slzy do očí. Všichni si zaslouží uznání.“ Celou řadu reakcí vyvolala tato událost na Fcb města.

V křesťanském kalendáři je Velký pátek před Velikonocemi připomínkou utrpení a smrti Ježíše Krista. Obyvatelé zemí jako například Itálie, Španělska nebo státu New York zažívají v těchto dnech v souvislosti s epidemií koronaviru utrpení, na které nebyl nikdo připraven.

„Nám se v České republice daří mnohem lépe. Je tomu tak zásluhou mnoha lidí, kterým je třeba alespoň tímto způsobem poděkovat,“ uvedl v této souvislosti starosta Ladislav Chlupáč. Na mysli přitom měl lékaře, zdravotní sestry, pracovníky sociálních služeb, prodavače, popeláře, uklízeče a další lidi stojící v první linii, včetně desítek dobrovolníků ochotných pomoci druhým.

„Prostřednictvím hymny jsme se společně v duchu spojili a ve svém srdci poděkovali každému z nich. Je třeba se vzájemně povzbudit a věřit, že již brzy bude lépe, že společně epidemii zvládneme,“ komentoval tajemník městského úřadu Milan Čigáš událost, které se účastnili i další členové Integrovaného záchranného systému jako hasiči, policisté, strážníci, zdravotníci a další.
(převzato z www.litomerice.cz)

Vloženo: 14. 4. 2020

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close