První přišel na svět Oliver, pár hodin po něm Adélka

První přišel na svět Oliver, pár hodin po něm Adélka

Chlapeček Oliver je prvním děťátkem roku 2020, které přišlo na svět v litoměřické porodnici. Jeho maminka Monika Kratochvílová z Lovosic ho přivedla na svět 1. ledna v 9 hodin a 36 minut. Malý Oliver vážil 3070 gramů a měřil 51 cm. 

„Že budeme mít první miminko v roce, jsem opravdu nečekala, termín jsem měla až v půlce ledna,“ svěřila paní Monika a prozradila, že na Olivera se doma už těší o čtyři a půl roku starší bratříček.

Druhým děťátkem litoměřické porodnice letošního roku je holčička Adélka, které se narodila rovněž 1. ledna, ale v 16.33 hodin. Dvoukilová Adélka si podle maminky Veroniky Kováčové z Litoměřic na svět rovněž pospíšila a doma na ni čeká dvouletá sestřička.

Oběma letošním prvním miminkům a jejich maminkám přišli ve čtvrtek 2. ledna pogratulovat předseda představenstva a výkonný ředitel nemocnice Radek Lončák a manažerka pro nelékařské zdravotnické obory Lenka Kalábová. Maminky od nich dostaly kytice a první letošní miminko dostalo za své prvenství také poukázku na nákup zboží v nemocniční lékárně a prodejně zdravotnických potřeb v hodnotě čtyř tisíc korun. „Přejeme, ať vám děti dělají velkou radost a vám a vašim rodinám hlavně hodně zdraví. A samozřejmě nás velmi těší, že jste si pro tento důležitý životní okamžik vybraly právě naši porodnici,“ popřál Radek Lončák.

Oběma maminkám přišel pogratulovat také tajemník litoměřického Městského úřadu Milan Čigáš a matrikářkou Janou Hříbalovou jim byly zároveň předány rodné listy dětí. Takto rychlé vyřízení povinného úředního úkonu bylo možné díky novému pracovišti matriky, které bylo v litoměřické nemocnici zřízeno a slavnostně otevřeno k 2. lednu 2020. Obě čerstvě narozené děti se tak staly jeho prvními klienty.

V litoměřické porodnici se v roce 2019 narodilo celkem 606 dětí, z toho 285 holčiček a 321 chlapečků. Ve srovnání s rokem 2018 je to o 21 dětí více. Nejčastějšími jmény děvčátek byla Ema (Emma), Eliška, a Adéla, u kluků to byl Matyáš, Jakub a Tomáš. (nk)

Vloženo: 2. 1. 2020

foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto1.jpg
foto3.jpg
foto2.jpg
...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close