První z koupelen na LDN již slouží pacientům

Již několik dní využívají pacienti stanice následné péče oddělení lůžek dlouhodobě nemocných litoměřické nemocnice novou koupelnu. Jde o prostornou koupelnu určenou pro osobní hygienu imobilních pacientů, kam lze snadno zajet se sprchovacím křeslem nebo lůžkem.

Práce na nové koupelně byly zahájeny vybouráním příček, stávajícího vybavení včetně obkladů a podlahy. V prostoru byly osazeny nové rozvody vody a odpadů, v celém rozsahu byly provedeny nové hydroizolace, byly zde instalovány nové obklady a na vyspádovanou podlahu byla položena nová dlažba. Nové je samozřejmě i vnitřní vybavení sanitární keramikou. Práce probíhaly zhruba tři týdny a náklady dosáhly výše 300 tisíc korun.

V současné době probíhají na stanici následné péče ještě práce na vybudování nového bezbariérového WC, u kterého se dokončení předpokládá příští týden. Zároveň vzniká nová koupelna a bezbariérové WC na sousední stanici LDN D. Ještě v průběhu jara má litoměřická nemocnice pro pacienty lůžek dlouhodobě nemocných v plánu ještě další koupelnu, a to na stanici sídlící v pavilonu E. Všechny tyto investice jsou hrazeny ze sponzorských darů pacientů LDN. (nk)

Vloženo: 5. 4. 2019

Staniční sestra Lenka Robouská oceňuje velký prostor koupelny pro manipulaci se...

Koupelnu již pacienti využívají.

Na stejné stanici vzniká i bezbariérové WC.