Pro rodičky máme nový bezdrátový CTG monitor

Předběžným vánočním dárkem potěšil nejen sebe, ale především rodičky, které se chystají své děťátko přivést na svět v Litoměřicích, personál zdejší porodnice. Nově je zde totiž ženám k dispozici bezdrátový CTG (fetální) monitor pro sledování děložní činnosti rodičky a tepové frekvence plodu.

„Toto zařízení umožňuje ženám volně se při monitoraci pohybovat po oddělení, tudíž už není nutné, aby během této doby byly upoutány na křeslo nebo lůžko. Rodička s ním může jít i do sprchy,“ představila hlavní výhody nového přístroje staniční porodní asistentka litoměřické porodnice Zuzana Procházková a dodala, že přístroj má dosah po celé ploše pracoviště porodního sálu a umožňuje u vícečetných těhotenství monitoraci dvou plodů najednou.

Přestože je nový bezdrátový CTG monitor v provozu teprve několik dní, rodičky a ženy ve vysokém stupni těhotenství, které na sledování plodu a děložní činnosti před plánovaným termínem porodu pravidelně docházejí, si možnost volného pohybu dle vyjádření personálu porodnice velmi chválí.

Náklady na pořízení nového CTG monitoru byly 485 tisíc korun a nemocnice je hradila z vlastních zdrojů. V blízké budoucnosti se pro pracoviště porodního sálu Nemocnice Litoměřice, a.s. počítá s pořízením dalších tří těchto přístrojů. (nk)

Vloženo: 9. 12. 2020