Sanitka děti opět zaujala

Stejně jako v předchozích letech, nechyběla ani v letošním roce sanita dopravní zdravotní služby Městské nemocnice v Litoměřicích na akci s názvem „Dětský den bez úrazů“. Ten letošní probíhal ve středu dne 19. dubna 2017 a s prací dopravní zdravotní služby a s možnostmi, které nabízí moderně vybavená sanitka, žáky druhých tříd litoměřických základních škol celé dopoledne seznamoval řidič Karel Novák.

Děti si, jako již tradičně, poté mohly sanitku a její vybavení důkladně prohlédnout a vyzkoušet si na vlastní kůži například transportní křeslo nebo transportní lehátko. S velkým nadšením si prošly i interiér vozu.

Projekt Dětský den bez úrazu je preventivní akcí organizovanou v rámci kampaně „Národní dny bez úrazů 2017“. Akce, která probíhá pod záštitou Zdravého města Litoměřice, se koná na Dětském dopravním hřišti v Jiráskových sadech v Litoměřicích a účastní se jí všechny složky integrovaného záchranného systému. Cílem je ukázat litoměřickým druhákům význam a vzájemnou součinnost všech složek IZS a jejich nenahraditelnou funkci v celém systému. (nk)

Vloženo: 19. 4. 2017

Děti měly velký zájem vyzkoušet si transportní lehátko.

Školákům se věnoval řidič DZS Karel Novák.

Praktické ukázky bavily nejvíc.

Zájem byl také o transportní křeslo.

Děti se dobře bavily.

Litoměřická nemocnice se Dní bez úrazů účastní pravidelně.