Sbírka do kasiček Kapky naděje přinesla nemocnici již přes 43 tisíc korun

Opět velkým úspěchem skončil další rok a půl spolupráce litoměřické nemocnice s Nadačním fondem Kapka naděje. Ten v rámci celorepublikového projektu Dárky naděje umístil na jaře 2015 do nemocniční lékárny a prodejny zdravotnických potřeb průhledné kasičky, do kterých mohou lidé házet libovolné částky, příp. si za 30 Kč nově zakoupit reflexní pásky s logem nadace. Obsah kasiček byl na začátku minulého týdne vybrán a sečten.

"V této druhé vlně se podařilo vybrat téměř 29 tisíc korun. Tento výsledek nás velmi potěšil,“ zhodnotila Lenka Kalábová, manažerka pro nelékařské zdravotnické obory litoměřické nemocnice a připomněla, že při prvním sečtení obsahu kasiček v září 2015 dosáhl výtěžek sbírky hodnoty více než 14 tisíc korun.

Vybraná částka bude nyní odeslána do Kapky naděje, kde bude přidána k již zmíněné částce vybrané v minulosti. „Kapka naděje za celkovou sumu 43 tisíc korun po dohodě s nemocnicí zakoupí konkrétní přístroj nebo zařízení pro naše dětské oddělení a následně ho naší nemocnici daruje,“ přiblížila další osud peněz ze sbírky Lenka Kalábová.

Pro zájemce, kteří chtějí přispět dětskému oddělení litoměřické nemocnice, jsou kasičky v lékárně i prodejně zdravotnických potřeb k dispozici i nadále. (nk)

Vloženo: 6. 3. 2017

Kasičky, do kterých se vybíralo od října 2015 do února 2017.

Obsah kasiček překvapil.

V kasičkách se sešly jak bankovky, tak i mince.

Závěrečný součet výtěžku.

Podařilo se vybrat téměř 29 tisíc korun.

Kasičky byly opět vráceny na své místo a je možno do nich přispívat i nadále.