Sbírka přinesla nemocnici již přes 61 tisíc korun

Sbírka přinesla nemocnici již přes 61 tisíc korun

Úspěchem skončil další rok spolupráce litoměřické nemocnice s Nadačním fondem Kapka naděje. Ten v rámci celorepublikového projektu Dárky naděje umístil na jaře 2015 do nemocniční lékárny a prodejny zdravotnických potřeb průhledné kasičky, do kterých mohou lidé házet libovolné částky, příp. si za 30 Kč zakoupit reflexní pásky s logem nadace.

Obsah kasiček byl za tuto dobu již třikrát vybrán a sečten, naposledy tomu tak bylo ve středu 11. dubna. „V této třetí vlně se podařilo vybrat 18 tisíc korun, což je opět úspěšný výsledek,“ zhodnotila Lenka Kalábová, manažerka pro nelékařské zdravotnické obory litoměřické nemocnice a připomněla, že po prvním a druhém sečtení obsahu kasiček v září 2015 a v únoru 2017 dosáhl celkový výtěžek sbírky hodnoty 43 tisíc korun.

Vybraná částka bude nyní odeslána do Kapky naděje, kde bude přidána k již zmíněným částkám vybraným v minulosti. „Kapka naděje za celkovou sumu 61 tisíc korun zakoupí po dohodě s nemocnicí konkrétní přístroj nebo zařízení pro naše dětské oddělení a následně ho naší nemocnici daruje,“ přiblížila další osud peněz ze sbírky Lenka Kalábová.

Pro zájemce, kteří chtějí přispět dětskému oddělení litoměřické nemocnice, jsou kasičky v lékárně i prodejně zdravotnických potřeb k dispozici i nadále. (nk)

Vloženo: 16. 4. 2018

foto1.jpg

S Kapkou naděje spolupracuje naše nemocnice již od roku 2015.

foto2.jpg

Obsah kasiček spočítaly manažerka pro nelékařské zdravotnické obory Lenka Kalábová a vedoucí...

foto3.jpg

Ve třetí vlně se podařilo vybrat celkem 18 tisíc korun.

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close