Šité roušky nemocnici pomáhají

Již několik stovek šitých roušek dodali dobrovolníci v posledních dnech do litoměřické nemocnice. Jde o bavlněné roušky různých střihů a vzorů, které mají zdravotníkům pomoci v době celorepublikového nedostatku tohoto sortimentu.

„Je potěšující vidět, jak rychle veřejnost zareagovala na aktuální situaci a chce nemocnici pomoci,“ ocenil Radek Lončák, předseda představenstva nemocnice a dodal, že v pátek převzal od tajemníka litoměřického městského úřadu 75 kusů látkových ústenek, které vyrobili pracovníci Městského úřadu spolu s dalšími dobrovolníky a ženami z Hlinné. Další látkové roušky šijí obyvatelé Litoměřic a okolních obcí a nemocnici je nabízí přímo prostřednictvím jejího facebookového profilu či telefonicky. Díky jejich aktivitě byly takto do nemocnice dodány již více než tři stovky kusů, které jsou ihned po sterilizaci rozdávány zaměstnancům nemocnice a pacientům, kteří svou roušku nemají.

„Velice si vážíme času a energie všech dobrovolníků a moc bychom jim alespoň touto cestou chtěli poděkovat,“ shrnul Radek Lončák.

Ušité ústenky ze 100% bavlny je možné odevzdávat dobrovolníkům z Českého červeného kříže každý všední den od 10.00 do 18.00 hodin na recepci na hlavním vstupu do nemocnice. (nk)

Vloženo: 23. 3. 2020