Starosta a hejtman včera podepsali memorandum k nemocnici

Starosta a hejtman včera podepsali memorandum k nemocnici

Včera bylo na Krajském úřadu Ústeckého kraje podepsáno Memorandum o společném záměru kraje a města Litoměřice dlouhodobě zajistit provoz Nemocnice Litoměřice, a. s. prostřednictvím její integrace do páteřní sítě zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji a jejího začlenění do společnosti Krajská zdravotní, a. s. Stalo se tak na základě rozhodnutí krajského zastupitelstva i zastupitelstva města Litoměřice.

Podpisem spolupráci stvrdily všechny zainteresované subjekty – za Krajský úřad Ústeckého kraje hejtman Oldřich Bubeníček, za Krajskou zdravotní, a. s. její předseda představenstva Jiří Novák a místopředseda Radek Scherfer, za Nemocnici Litoměřice, a. s. předseda představenstva Radek Lončák a za město Litoměřice jeho starosta Ladislav Chlupáč.

Součástí Memoranda je i ustanovení, že město Litoměřice preferuje při případném převodu nemovitostí stanovení zákazu zcizení na dobu 10 let a zřízení předkupního práva ve prospěch města Litoměřice. „Věřím, že v příštím roce se společnými silami podaří dokončit celý proces a začlenit litoměřickou nemocnici do konsorcia páteřních nemocnic v Krajské zdravotní,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč. (převzato z www.litomerice.cz)

Vloženo: 20. 12. 2019

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close