Stravu po nemocnici rozváží nové tahače

Dva nové akumulátorové tahače pro rozvoz stravy využívá od středy 7. srpna stravovací provoz litoměřické nemocnice.

„Tímto byly nahrazeny tahače, které rozvoz stravy zajišťovaly od dob otevření stravovacího provozu v roce 1985,“ vysvětlil vedoucí oddělení Jaroslav Šefčík a doplnil, že rozvoz stravy několikrát denně do všech pavilonů nemocnice zajišťují dva tahače s tažnou silou 3 tuny. Jeden z původních tahačů byl ponechán jako rezerva pro případ údržby nebo poruchy nových zařízení.

Na nákup akumulátorových tahačů v celkové hodnotě přes půl miliónu korun byla vypsána veřejná zakázka, jejímž vítězem se stala firma TPC Industry Czech Republic a.s.

Zároveň s akumulátorovými tahači byl v rámci stejné veřejné zakázky zakoupen elektrický paletizační vozík v hodnotě 30 tisíc korun, který slouží pro potřeby skladů oddělení stravovacích služeb. (nk)

Vloženo: 9. 8. 2019