V hale nemocnice proběhla další ochutnávka fairtradových výrobků

Jedinečnou příležitost ochutnat zdarma kávu a další vybrané fairtradové výrobky měli v pondělí 24. srpna dopoledne všichni pacienti a návštěvníci litoměřické nemocnice.

Probíhala zde totiž propagační akce Fair Trade, v rámci které nabízeli představitelé Zdravého města, které akci zajišťovalo, jak již zmiňované produkty, tak i řadu propagačních materiálů. Tato ochutnávka zaměřená na propagaci myšlenky Fair Trade se v nemocnici konala již potřetí.

„O ochutnávku měli procházející lidé zájem a těší mě, že i tentokrát byla tato akce v nemocnici úspěšná,“ zhodnotil přímo na místě průběh Petr Hermann, předseda Projektu Zdravé město. (text i foto nk)

Co je Fair Trade?

Fair Trade je obchod, který nabízí férové obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv i šetrnost k životnímu prostředí. Mezi jeho základní principy patří například výkupní ceny odpovídající nákladům udržitelné produkce a důstojného živobytí, zákaz nucené a dětské práce, kontrolované využívání pesticidů a další zemědělské chemie, zákaz využívání geneticky modifikovaných plodin a šetrnější přístup k využívání lidských zdrojů.

Stanoviště s nabídkou ochutnávky fairtradových výrobků, kterou nabízeli představitelé Zdravého města.
Procházející lidé měli o ochutnávku výrobků a o problematiku Fair Trade většinou zájem.

Vloženo: 24. 8. 2015