V hale nemocnice tentokrát kouzlí paní zima

"Krásy zimy“ je název nové fotovýstavy, která byla první lednový pátek zahájena vernisáží v hale litoměřické nemocnice. Autorem poutavých snímků zimní krajiny a úkazů, které umí vykouzlit jedině mráz s pomocí vody, je litoměřický fotograf a patriot Josef Pospíchal.

„Je to již má čtvrtá výstava fotografií, z toho druhá ve fotogalerii litoměřické nemocnice,“ prozrazuje autor.

Josef Pospíchal se zajímá o fotografování krajiny, především Českého středohoří a města Litoměřice. Fotografuje také na svých cestách po Česku, kde pořizuje fotografie památek, a to zejména prostřednictvím panoramatické fotografie velkého formátu. Dále se zaměřuje na makrofotografie motýlů, květin, brouků, ptáků a již zmíněných zimních krás. Není přívržencem velkého zasahování do výsledné fotografie, ale preferuje jen minimální úpravy, jako je ořez, nezbytné změny rozlišení, doostření apod. „I zde vystavené fotografie ctí tyto zásady a žádná z nich nebyla upravovaná nad uvedený rámec,“ ujišťuje Josef Pospíchal a dodává, že digitální fotografií se zabývá intenzivně již více než 17 let.

Výstava Josefa Pospíchala v hale nemocnice potrvá do konce února 2018. (nk)

Vloženo: 10. 1. 2018