V hale nemocnice vystavuje až do konce prázdnin Břetislav Tošner

Od úterý 26. června až do konce srpna bude ve fotogalerii ve vstupním vestibulu litoměřické nemocnice k vidění výstava místního fotografa Břetislava Tošnera.  Osmašedesátiletý autor, litoměřický rodák, rozdělil výstavní soubor do dvou samostatných částí.

První nazvaná „Ve světle lamp“ je jakousi poetickou procházkou po různých místech nočních Litoměřic nasvětlených pouličním osvětlením - většinou typickými replikami historických luceren. Druhá část s názvem „Lidé práce“ je pak protipólem prvního. Diváka totiž vtáhne do reality zámečnických dílen, do prostředí s „vůní oleje a šmíru, zplodin z elektrického svařování a autogenů, z obrábění kovů“, ve kterém autor léta pracoval.
„Fotografem jsem se nikdy necítil, profesí jsem byl svářeč kovů,“ tvrdí B.Tošner s tím, že z jeho kolegů zámečníků, soustružníků, frézařů v dílně se postupně stávali kamarádi. Tohle prostředí se pak snažil zdokumentovat. Nikoli cílevědomě, ale jen tak…na památku sobě i jim.  Stejně jako předchozí soubor, jsou i „Lidé práce“ výpovědí, která může zaujmout i ostatní… (Miroslav Zimmer)

Vloženo: 27. 6. 2018

Část výstavy s názvem: Ve světle lamp.

Část výstavy s názvem: Lidé práce.

Pohled na část fotogalerie v hale litoměřické nemocnice.