Vietnamští podnikatelé podpořili naši nemocnici

Věcný dar v podobě šitých látkových i jednorázových roušek, jednorázových rukavic, dezinfekce, nápojů či ovoce a pochutin přivezli včera dopoledne přímo do nemocnice vietnamští podnikatelé žijící v Litoměřicích a okolí. Chtěli tak podpořit personál nemocnice, který je teď vystaven zvýšené zátěži vyvolané aktuální situací ohledně celosvětového šíření nemoci COVID – 19, a vyjádřit své poděkování.

„Žijeme tu desítky let, Litoměřice jsou naším druhým domovem a v této nemocnici řada z nás byla již hospitalizována. Chceme vám pomoci,“ uvedl hlavní důvod, proč směřovali svoji nabídku mimo jiné i na nemocnici, Luong Thinh a ostatní přítomní jeho slova potvrdili s tím, že řada vietnamských podnikatelů pomáhá v Litoměřicích zdravotníkům i jinými způsoby, například nabízí ve svých provozovnách občerstvení pro členy IZS zdarma.

Gesto vietnamských spoluobčanů ocenil i předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák: „Sortiment, který nám dodali, patři v současné době k těm nedostatkovým. Jsme za jejich pomoc a podporu velmi rádi. Dodaný sortiment rozdělíme podle aktuální potřeby mezi jednotlivá pracoviště nemocnice.“ (nk)

Vloženo: 25. 3. 2020