Výborná kapustnica přinesla dětskému oddělení přes pět tisíc korun

Částku přes 5 tisíc korun se podařilo vybrat panu Jozefu Pásztorovi koncem listopadu uvařením velkého kotle pravé slovenské kapustnice. Tu následně nabízel v Krušovické pivnici v Litoměřicích za dobrovolný příspěvek s cílem takto vybrané finance věnovat dětskému oddělení litoměřické nemocnice. K předání finančního daru do rukou předsedy Správní rady nemocnice Radka Lončáka a vedení dětského oddělení, primáře Vladimíra Bárty a vrchní sestry Boženy Haufové, došlo v pondělí 5. prosince.

„Podařilo se mi vybrat 5200 korun. Shromáždili jsme i dětské oblečení, hračky a sportovní a hygienické potřeby. To jsem již předal do Klokánku. Jsem s výsledkem z vaření kapustnice moc spokojený,“ zhodnotil Jozef Pásztor, který polévku pro dobročinné účely vařil již potřetí a přislíbil, že výbornou zelňačku nebo guláš bude s cílem pomáhat vařit v předvánočním čase i příští rok. „Nebráním se ani tomu, aby se z toho stala každoroční tradice,“ navrhl Jozef Pásztor.

„Velmi vám za váš nápad i finanční dar děkujeme. Dary, jako je ten váš, nám pomáhají ve zlepšování prostředí pro naše dětské pacienty,“ reagovala vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová. (nk)

Vloženo: 7. 12. 2016

Zleva: Božena Haufová, vrchní sestra dětského oddělení, primář Vladimír Bárta, Jozef...

Kapustnici uvařil Jozef Pázstor za pomoci přátel.

Polévky bylo přes 40 litrů.

Výtěžek byl věnován dětskému oddělení naší nemocnice.