Výborná kapustnica přinesla dětskému oddělení přes pět tisíc korun

Výborná kapustnica přinesla dětskému oddělení přes pět tisíc korun

Částku přes 5 tisíc korun se podařilo vybrat panu Jozefu Pásztorovi koncem listopadu uvařením velkého kotle pravé slovenské kapustnice. Tu následně nabízel v Krušovické pivnici v Litoměřicích za dobrovolný příspěvek s cílem takto vybrané finance věnovat dětskému oddělení litoměřické nemocnice. K předání finančního daru do rukou předsedy Správní rady nemocnice Radka Lončáka a vedení dětského oddělení, primáře Vladimíra Bárty a vrchní sestry Boženy Haufové, došlo v pondělí 5. prosince. 

„Podařilo se mi vybrat 5200 korun. Shromáždili jsme i dětské oblečení, hračky a sportovní a hygienické potřeby. To jsem již předal do Klokánku. Jsem s výsledkem z vaření kapustnice moc spokojený,“ zhodnotil Jozef Pásztor, který polévku pro dobročinné účely vařil již potřetí a přislíbil, že výbornou zelňačku nebo guláš bude s cílem pomáhat vařit v předvánočním čase i příští rok. „Nebráním se ani tomu, aby se z toho stala každoroční tradice,“ navrhl Jozef Pásztor.

„Velmi vám za váš nápad i finanční dar děkujeme. Dary, jako je ten váš, nám pomáhají ve zlepšování prostředí pro naše dětské pacienty,“ reagovala vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová. (nk)

Vloženo: 7. 12. 2016

foto5.jpg

Zleva: Božena Haufová, vrchní sestra dětského oddělení, primář Vladimír Bárta, Jozef Pásztor,...

foto2.jpg

Kapustnici uvařil Jozef Pázstor za pomoci přátel.

foto3.jpg

Polévky bylo přes 40 litrů.

foto4.jpg

Výtěžek byl věnován dětskému oddělení naší nemocnice.

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close