Vyjádření naší nemocnice k plošnému testování na COVID-19 (Studie SARS-CoV-2-CZ-Preval)

Vyjádření naší nemocnice k plošnému testování na COVID-19 (Studie SARS-CoV-2-CZ-Preval)

Vážení pacienti naší nemocnice, občané Litoměřic a okolí,
od čtvrtka 23.4.2020 by v naší republice mělo probíhat plošné testování na COVID-19, do kterého se zapojí až 27 000 lidí (tzv. Studie kolektivní imunity SARS-CoV-2-CZ-Preval). Cílem této studie je zmapování výskytu této choroby v rámci celé populace. 
Jednou z vybraných oblastí pro toto testování je i Litoměřicko a naše nemocnice čelí častým dotazům, jak toto bude probíhat. Chceme v této souvislosti upozornit, že zadavatelem této studie je Ministerstvo zdravotnictví ČR a realizátorem je Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR, nikoli Nemocnice Litoměřice, a.s. 

Z tohoto důvodu nejsme kompetentní k poskytování jakýchkoli informací ke studii či k registraci zájemců o zařazení do Studie SARS-CoV-2-CZ-Preval.
Zároveň upozorňujeme, že plošné testování bude probíhat na výstavišti Zahrada Čech v pavilonu G (vstup bude z Jiříkových kasáren), a není zde žádná spojitost s odběrovým místem zřízeným v minulém týdnu v naší nemocnici pro případy indikované Krajskou hygienickou stanicí (KHS).
Informace k projektu Studie SARS-CoV-2-CZ-Preval najdete zde: https://covid-imunita.uzis.cz/ a na webu města Litoměřice: https://www.litomerice.cz/aktuality/10217-testovani-tri-tisicovek-litomericanu-zacne-ve-ctvrtek

Vloženo: 21. 4. 2020

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close