Výměna podlahových krytin na chodbách nemocnice pokračuje, omezení s tím spojená minimalizujeme

Druhou část chodby spojující pavilon C (centrální příjem) s dalšími pavilony nemocnice pokryje během blížícího se víkendu 21. až 22. srpna nová podlahová krytina.

Litoměřická nemocnice k její výměně přistoupila z důvodu nevyhovujícího stavu stávající krytiny v důsledku velkého provozního zatížení a pohybu pacientů v této části nemocnice.

„S výměnou podlahové krytiny jsme začali v červnu v pavilonu G u centrálních operačních sálů. Začátkem srpna jsme se přesunuli do spojovací chodby vedoucí mezi centrálním příjmem a oddělením radiologie. Hotovou máme polovinu této chodby a nyní budeme pokračovat. Akce je náročná především proto, že není možné tuto chodbu zcela uzavřít. Jde o hlavní spojnici z centrálního příjmu do dalších částí nemocnice, především k rentgenovému pracovišti,“ přiblížil náročnost prací Radek Lončák, předseda Správní rady nemocnice.

Práce proto musí probíhat v době, kdy je zde co nejmenší provoz, tedy od pátečního večera do nedělního dopoledne. „Navíc jsme přistoupili k opatření, kdy je pohyb chodbou možný pouze po speciální lávce, která umožní i průjezd s lůžky a zároveň nepoškodí nově nanášený podklad ani neznemožní pokládku lina. Zvolili jsme navíc kvalitnější a rychleschnoucí materiály, aby bylo omezení pro pohyb v této části nemocnice co nejmenší,“ popsal detaily Milan Bruncvík, vedoucí technicko – provozního oddělení a dodal, že případné změny trasy budou zřetelně vyznačeny.

I přes všechna opatření, která mají za cíl minimalizovat dopad výměny podlahové krytiny na pacienty a na provoz nemocnice, žádá nemocnice veřejnost, své pacienty a jejich návštěvy o pochopení dočasných omezení pohybu a zvýšené prašnosti, které probíhající práce provází. „Samozřejmě jsme tomu přizpůsobili i úklid, který v této části probíhá oproti normálnímu režimu výrazně častěji,“ ujistil za Správní radu nemocnice Radek Lončák závěrem. (nk)

Vloženo: 20. 8. 2015