Výstava v hale nemocnice je oslavou desetiletého výročí

Po celý měsíc únor budou mít pacienti, návštěvníci a zaměstnanci litoměřické nemocnice možnost zhlédnout fotografie členů fotoklubu FoTOP ze slovenských Topolčianek. Výstava s názvem „Deset let fotoklubu Topolčianky“ byla v hale nemocnice instalována první únorový den. Celkem čtrnáct vystavujících topolčanských fotografů oslavuje krásnými snímky, přírody, krajiny a dalších zajímavostí kulatých deset let své činnosti.

„Topolčianští nevystavují v Litoměřicích poprvé. Začalo to už v roce 2011 v Máchově divadle a ve fotogalerii v nemocnici, další výstavy následovaly v letech 2013 a 2015,“ přiblížil spolupráci Petr Hermann z litoměřického spolku fotografů FotoporoT, se kterým topolčianští fotografové dlouhodobě spolupracují, a doplnil, že vystavované fotografie byly již prezentovány v říjnu loňského roku v galerii litoměřického Hradu.

Fotoklub FoTOP vznikl v lednu 2009 jako neformální sdružení lidí se společným zájmem o fotografii. Už na podzim toho roku uspořádali jeho členové první autorskou výstavu v prostorách kulturního domu v Topolčiankách a o rok později zorganizovali 1. mezinárodní výstavu fotografií pod názvem „Príroda a krajina“, které se zúčastnili i členové fotoklubu ze spřátelených Litoměřic. (nk)

Vloženo: 4. 2. 2019

Instalace výstavy proběhla první únorový den.

Petr Hermann, fotograf a organizátor výstav v hale nemocnice.

Výstavu instalovali Petr Hermann a Miroslav Zimmer.