Výstava v hale přibližuje činnost litoměřické diecézní charity

Od prvního zářijového dne je v hale litoměřické nemocnice k vidění fotografická výstava s názvem Žijeme s Vámi Vaše životy. Své snímky dokumentující činnost Diecézní charity Litoměřice zde vystavuje kameraman zpravodajství TV Prima Lubomír Kotek.

Šedesátiletý fotograf pracoval pro agentury Agence France-Presse, Radost, ČTA-ČTI, časopisy Reflex, Respekt, Lidové noviny, Národní listy a jiná periodika. Spolupracuje s nadací Člověk v tísni od jejího založení a rovněž s Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Věnuje se zvláště humanitární fotografii a dokumentaci sociálních projektů. Pracoval v zemích Balkánu, Kavkazu a Střední Asie.

Lubomír Kotek realizoval několik samostatných výstav, a to nejen v České republice. Společně s jinými autory se podílel také na dalších výstavách a zabývá se též ilustrací knih.

Výstava bude v litoměřické nemocnici k vidění do konce října 2018. (nk)

Vloženo: 31. 8. 2018