Výstava v hale ukazuje krajinu v proměnách světla

Výstava v hale ukazuje krajinu v proměnách světla

Vernisáží byla ve středu 28. června zahájena v hale litoměřické nemocnice další fotografická výstava. Své snímky zde vystavuje Karel Prošek, rodák z Teplic, který nyní žije a tvoří v Jenčicích a jehož doménou je především klasická černobílá fotografie. Své inspirace hledá nejraději v krajině milovaného Českého středohoří, ale inspirují ho i jiné motivy. 

Jak sám autor prozradil, o fotografický proces se poprvé začal zajímat, když mu bylo asi deset let. „Do roka mě to přešlo,“ říká a dodává, že návrat po deseti letech už byl trvalejší, s hlubším zájmem a dospělejším přístupem. 

Fotografický růst Karla Proška byl spojen nejprve s fotoklubem ZK Bonex Teplice, u jehož zrodu stál jeho otec. Po přestěhování na Litoměřicko do Jenčic se jeho aktivity soustředily jen na Photoextract, webovou fotogalerii, ve které se prezentují hobby fotografové z celé republiky.  Později začal na radu svých přátel spolupracovat s volným sdružením fotografů FotoporoT. „Naše seznámení předurčilo běh věcí až do dnešního stavu, tedy až k této výstavě.  Nabízím Vám ji teď ke zhlédnutí,“ pozval na výstavu, která je v Litoměřicích jeho vůbec první, fotograf.

Výstava prací Karla Proška, která nese název „Krajina v proměnách světla“, bude v hale nemocnice k vidění do konce srpna 2017. (nk, mz)

Vloženo: 29. 6. 2017

foto1.jpg

Instalace výstavy se zúčastnil i litoměřický fotograf Miroslav Zimmer.

foto3.jpg

Fotovýstavy se mění každé dva měsíce.

foto4.jpg

Fotograf Karel Prošek.

foto5.jpg

Fotogalerie funguje již od roku 2010.

foto2.jpg

Tentokrát jsou vystavovány klasické černobílé fotografie.

foto6.jpg

Výstavy v hale nemocnice jsou velmi oblíbené.

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close