Výtěžek dobročinné akce byl předán na dětské oddělení

Čtyřicet pět tisíc sto korun přišli v pondělí 22. listopadu na dětské oddělení Nemocnice Litoměřice, a.s. předat Jozef Pásztor a Jiří Zámiš, aktéři dobročinné akce, jejímž cílem je získat prodejem polévky a guláše co největší finanční obnos pro potřeby dětského oddělení.

„I přes těžkosti, které s sebou nese tato doba, jsem z výtěžku velmi mile překvapený. Přímo na místě se vybralo 42 tisíc korun, další 3 tisíce sto korun jsem později dostal od lidí, kteří chtěli přijít, ale nevyšlo jim to. Díky těmto dodatečným příspěvkům jsme dokonce překonali dosud rekordní výtěžek z roku 2019. Za tento úspěch vděčím svým přátelům, kteří mi pomohli vše zrealizovat, majitelům Krušovické pivnice, že nám tuto akci umožnili, a samozřejmě všem, kteří přišli a přispěli,“ zhodnotil úvodem Jozef Pásztor a poděkoval i za pomoc sponzorů, kterých ale v letošním roce nebylo mnoho. „Pečivem nás podpořila paní Friedrichová z litoměřické pekárny U veverky, klobásy dodal pan Valia z Litoměřic a zelí firma SAMIR z Bohušovic nad Ohří, zbytek jsme nakoupili a hradili sami,“ vyjmenoval Jozef Pásztor.

Radost z dalšího úspěšného ročníku při předání obnosu měli také ředitel litoměřické nemocnice Vladimír Kestřánek a vedení dětského oddělení, tj. primář Vladimír Bárta a vrchní sestra Božena Haufová. Všichni se shodli, že akce se již stala tradicí a velmi rádi by v ní pokračovali. „Na oddělení jsme díky panu Pásztorovi pořídili již řadu potřebných věcí,“ doplnila vrchní sestra.

Celková suma, kterou za pět let trvání dětskému oddělení tato dobročinná akce vynesla, již překročila částku 136 tisíc korun.  Pořízeno bylo vybavení do nadstatndardních pokojů pro dítě a doprovod, přenosné odsávačky, pulzní oxymetr a digitální kojenecké váhy. (nk)

Vloženo: 25. 11. 2021