Výtěžek z letošní kapustnice překonal loňský rekord o 11 tisíc

Šestadvacet tisíc korun je výtěžek třetího ročníku sobotní dobročinné akce pro dětské oddělení litoměřické nemocnice, při které vařil pan Jozef Pásztor pravou maďarskou kapustnici a tu poté za dobrovolný příspěvek nabízel v Krušovické pivnici v Litoměřicích. Jak z polévky, tak i z guláše, který byl letošní novinkou, v pozdních odpoledních hodinách nic nezbylo.

„Guláš, kterého jsme navařili z pěti kilogramů hovězí kližky, zmizel takřka okamžitě. Polévky bylo jako již tradičně 60 litrů a také se snědla do posledního talíře,“ neskrýval radost z toho, že přítomným chutná, Jozef Pásztor, který byl, stejně jako řada přítomných, zvědavý na letošní výtěžek: „Pokud to bude patnáct tisíc a jedna koruna, budu spokojený,“ říkal ještě v průběhu akce s poukazem na loňský výsledek bývalý voják.

Konečná suma pak předčila i jeho očekávání. „Jsem šťastný,“ zhodnotil Jozef Pásztor po sečtení obsahu plastové kasičky stručně a výstižně s tím, že v průběhu tohoto týdne přijde výtěžek z akce, která si každým rokem získává stále více příznivců, osobně předat na dětské oddělení.

Akce s vařením polévky a nově také guláše pro dětské oddělení, při které i v letošním roce hrála country kapela Hazard a Krušovická pivnice doslova praskala ve švech, se konala již potřetí. V loňském roce bylo tímto způsobem vybráno patnáct tisíc korun. Ty byly dětským oddělením následně využity jako příspěvek k nákupu kojeneckých vah a oxymetru.

„Rád bych v podpoře litoměřické nemocnice pokračoval i nadále,“ přislíbil pan Jozef. A reakce přítomných potvrdily, že opět může počítat s velkým zájmem příchozích. „Dozvěděl jsem se o akci z internetu. Je to úžasná myšlenka, kterou i za rok rád podpořím,“ prozradil pan Pavel a osazenstvo jednoho ze zaplněných stolů v lokále jeho slova potvrdilo: „Odteď budeme chodit pravidelně.“ (nk)

Vloženo: 26. 11. 2018

Polévku a guláš uvařil pan Pásztor za pomoci sponzorů a přátel.

Zájem byl velký.

Do Krušovické restaurace přišly desítky lidí.

Pan Pásztor dělal tuto akci pro nemocnici potřetí.

Ani z polévky ani z guláše nic nezbylo.

Výtěžek 26 tisíc korun předčil očekávání.