Z komunitního plánování jsme na LDN dostali nové televize

Tři televize s úhlopříčkou 43“ převzali ve středu dne 17. května 2017 od místostarosty Pavla Grunda a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renaty Jurkové předseda Správní rady litoměřické nemocnice Radek Lončák, primář oddělení LDN Jaroslav Pršala a zastupující vrchní sestra oddělení Ludmila Vrbová. Tyto televizory byly pořízeny z finančního příspěvku Města Litoměřice uvolněného v rámci  komunitního plánování sociálních služeb a jsou určeny pro zvýšení komfortu pacientů litoměřické nemocnice.

„LDN je důležitou součástí nemocnice. Uvědomujeme si, že pacienti zde často leží delší dobu a čas jim může běžet o to pomaleji. Proto doufáme, že jim sledování televize přímo na pokoji pomůže k odreagování,“ uvedl při předání místostarosta Grund a přislíbil, že v rámci komunitního plánování je s televizemi pro pacienty litoměřické nemocnice počítáno i do budoucna. Zastupující vrchní sestra LDN tento dar také ocenila: „Ač mají naši pacienti řadu aktivit, jako třeba práce v ergodílně nebo možnost kdykoli si zapůjčit knihy v knihovničce na oddělení, je pro mnohé z nich sledování televize vítanou aktivitou. Za tento dar, který přispěje ke zpříjemnění prostředí našeho oddělení a pacientům pomůže ukrátit čas na lůžku, proto velmi děkujeme.“

Tři nové televize budou umístěny přímo na pokojích pacientů, a to vždy po jedné na stanicích D, B a na stanici následné péče. Pokoje, kam budou TV umístěny, byly vybrány s ohledem na skladbu pacientů a aktuální potřebu. Finanční příspěvek Města Litoměřice na nákup těchto 3 televizorů byl ve výši 20.000,- Kč. Dalších osm televizí z komunitního plánování získala litoměřická nemocnice pro své dětské oddělení již v loňském a předloňském roce. (nk)

Vloženo: 18. 5. 2017