Za výtěžek z dobročinné akce má dětské oddělení dvě nové váhy

Dvě nové kojenecké váhy značky Seca v celkové hodnotě 48 tisíc korun jsou nově v užívání na dětské nefrologické ambulanci a na lůžkové stanici kojenců dětského oddělení litoměřické nemocnice. Tyto velmi přesné a metrologicky ověřitelné váhy byly na oddělení zakoupeny díky výtěžku z dobročinné akce Jozefa Pásztora konané v listopadu loňského roku, na které se díky dobrovolným příspěvkům za polévku a guláš vybralo 45 tisíc korun.

Váhy mají ve dvou režimech, v závislosti na požadované přesnosti, váživost do 7,5, resp. 20 kg. „Za tyto váhy jsem velmi ráda. Jsou lehké, snadno přenositelné, pro dítě při vážení bezpečné, mají paměť a také funkci stabilizace v případě, že je vážené dítě v pohybu,“ vyjmenovala hlavní přednosti nového vybavení vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová a dodala, že další z funkcí nových vah umožňuje zaznamenat, jaký objem tekutin dítě vypilo, což je zejména u malých kojenců důležitý údaj.

Za celou historii dobročinné akce Jozefa Pásztora získalo dětské oddělení již přes 90 tisíc korun. Za ty byly v minulosti nakoupeny odsávačky, váhy, oxymetr a vybavení na nadstandardní pokoje pro hospitalizované děti a doprovod. Další možnost pochutnat si na pravé maďarské kapustnici a guláši a dobrovolným příspěvkem podpořit dětské oddělení litoměřické nemocnice je naplánována na letošní 7. listopad. Akce by se opět měla konat v Krušovické pivnici v Litoměřicích. Půjde o její již pátý ročník. (nk)

Vloženo: 31. 8. 2020

Vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová.

Nové váhy jsou pro děti bezpečné a personálu se s nimi snadno manipuluje.

Váhy pracují ve dvou režimech, dle požadované přesnosti vážení.