ŽÁDOST O POMOC s plošným očkováním proti onemocnění COVID-19 v očkovacích centrech

Vážená paní, vážený pane,

jednou ze současných největších priorit pro všechny je proočkovat v co nejkratší možné době co největší množství zájemců o očkování proti nemoci COVID – 19 v celém Ústeckém kraji.

Zásadní podmínkou pro zdárné splnění tohoto cíle je dostatečné množství očkovacích látek, a všichni opravdu děláme maximum proto, aby se distribuce do Ústeckého kraje zlepšila. To se pomalu daří a je to i vidět na zvyšující se proočkovanosti obyvatel kraje.

Druhým, neméně důležitým faktorem, je pak dostatečné kapacitní a personální zajištění očkování, které bude trvat jistě několik měsíců.

Masivní očkování v očkovacích centrech nejsou schopní zajistit pouze lékaři a zdravotníci z nemocnic, i když jsou a budou nadále do procesu maximálně zapojení. Jejich možnosti jsou s ohledem na vytížení nemocnic omezené, navíc se nemocnice postupně vrací i k elektivním výkonům a chod nemocnic nesmí být omezen (je třeba začít řešit zdravotní péči, která byla bohužel v souvislosti s pandemií onemocnění COVID – 19 odkládána).

Obracíme se proto na Vás a vaše kolegy z ordinace s žádostí, abyste se k nám přidali a pomohli s plošným očkováním proti onemocnění COVID-19 v očkovacím centru!

Rádi Vás mezi sebou přivítáme, proto neváhejte ozvat se nám. Kolegy lékaře, zdravotní sestry, ale i administrátory hledáme do všech očkovacích center, zejména v  Děčíně, Rumburku, Chomutově, Mostě, Teplicích, Litoměřicích a v Ústí nad Labem.

Nabízíme zajímavé finanční ohodnocení. Doporučili jsme všem očkovacím centrům, aby odměňování pracovníků očkovacích míst (očkovacích center) bylo sjednoceno na níže uvedené úrovni:

EXTERNÍ ZAMĚSTNANCI (DPP, DPČ, ev. pracovní povinnost v době nouzového stavu)

• 1.000 Kč / hod. – lékař
  • 500 Kč / hod. – sestra
  • 300 Kč / hod. – THP (administrativní pracovník).

Svým rozhodnutím pomůžete nejen nám, ale i všem kolem sebe. Očkování je správnou cestou v boji s COVID-19 a je onou pomyslnou tečkou za touto nemocí, která již dlouhé měsíce ochromuje životy nás všech. Zároveň čím více se nás zapojí, tím méně náročné na čas to pro všechny zúčastněné bude. I jedna nebo dvě služby v měsíci mají v konečném kontextu smysl a opravdu pomohou.

Moc prosíme, pomozte nám a pište na kontakt:

Alena Bernathová / e-mail: alena.bernathova@kzcr.eu

Do předmětu mailu napište VAKCINACE – POMOC – LITOMĚŘICE.

Děkujeme vám, že vám současná situace není lhostejná.

Ing. Petr Severa

KRAJSKÝ KOORDINÁTOR OČKOVÁNÍ proti COVID-19