Zásah ÚOHS do koncesního řízení v litoměřické nemocnici

Rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ze dne 6. srpna 2018, doručeném nemocnici v tomto týdnu, bylo nepravomocně zrušeno koncesní řízení na nového provozovatele litoměřické nemocnice. Nemocnice je připravena proti tomuto nepravomocnému rozhodnutí podat opravný prostředek, který má odkladný účinek. O dalším průběhu bude nyní, na základě stanoviska rozkladové komise, rozhodovat předseda ÚOHS.

Nemocnice Litoměřice toto rozhodnutí obdržela prostřednictvím svého smluvního zástupce, administrátora koncese. Předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák k věci uvedl: „Koncesní řízení bohužel od počátku čelilo silnému tlaku různých subjektů, které se snažily narušit jeho průběh,“ a dále dodal, že důvodem uvedeného rozhodnutí je odlišný výklad průběhu délky zadávací lhůty kvalifikační fáze koncesního řízení, kdy ÚOHS vyhodnotil poskytnutí vysvětlujících informací na dotazy zájemců o účast v koncesním řízení jako změnu kvalifikační dokumentace, která je následně podmíněna prodloužením lhůty pro podání žádostí o účast. Nemocnice neměla důvod zpochybňovat názor administrátora a právní kanceláře na ponechání původní lhůty.

Administrátor koncesního řízení, pověřená advokátní kancelář i nemocnice s názorem ÚOHS nesouhlasí a hodlají se bránit. „Právníci proto již připravují podklady k podání opravného prostředku předsedovi ÚOHS,“ zdůraznil Radek Lončák s tím, že účastníci koncesního řízení byli 17. srpna o této skutečnosti již informováni.

Jednání se zájemci o pacht budou prozatím pozastavena a zaměstnanci nemocnice, veřejnost i účastníci koncesního řízení budou průběžně informováni. (nk, vp)

Vloženo: 17. 8. 2018