Zázračné České středohoří v hale nemocnice

Na tři desítky hostů se sešly v úterý 9. května odpoledne v hale litoměřické nemocnice na vernisáži výstavy snímků Jiřího Svobody, autora výpravné knihy Tajemství Českého středohoří.

Na výstavě je instalováno 22 panelů s celkem 66 fotografiemi, které vyobrazují přírodní krásy a historické zajímavosti Českého středohoří, jako jsou vodopády, hrady, vzácné rostliny nebo geologické fenomény.

Vystavené fotografie byly vytvořeny jak pro knihu Tajemství Českého středohoří, tak i pro připravovanou knihu Zázračné České středohoří, která vyjde na podzim 2017 a kterou si přítomní hosté mohli v ještě nedokončené verzi v rámci vernisáže rovněž prohlédnout.

Jiří Svoboda, rodák z Ústí nad Labem, který se kromě fotografování věnuje také malířství, sochařství a počítačové grafice, si České středohoří zamiloval již v dětství. „Začalo to účastí na oblíbených turistických pochodech Ústecká jarní padesátka a Porta Bohemica,“ prozradil s tím, že poté se jeho zájem o tuto jedinečnou krajinu už pouze prohluboval a jeho dokumentaci se začal věnovat systematicky především z podnětu svých přátel.

Výstava bude v hale nemocnice k vidění až do konce června 2017. (nk)

Vloženo: 10. 5. 2017

Velký zájem byl o náhled nové autorovy knihy s názvem Zázračné České středohoří,...

Vernisáž byla zpestřena hudebním doprovodem.

Na vernisáž dorazily na tři desítky hostů.