Zemědělské družstvo Klapý darovalo nemocnici jablka

Zemědělské družstvo Klapý darovalo nemocnici jablka

Netradiční pomoc litoměřické nemocnici dohodl starosta Ladislav Chlupáč s ředitelem Zemědělského družstva Klapý Otakarem Šaškem. Prvních patnáct beden dnes a otevřený účet sloužící k odběru jablek v dalších týdnech.

Tak vypadá konkrétní forma pomoci. Pro šťavnatý dárek si osobně dojel předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák.

„Je to jiná forma solidarity, za kterou jsme moc rádi. Cítil jsem potřebu přijet osobně poděkovat. Jablka budou distribuována zaměstnancům a pacientům nemocnice. Tato první várka nám vystačí na jeden až dva týdny,“ uvedl Radek Lončák s tím, že vitamíny jsou obzvláště v této době velmi potřeba. Obdobné pomoci se dostalo i terezínskému domovu se zvláštním režimem.

Ředitel ZD Klapý Otakar Šašek poukázal na hlubší rozměr současného epidemiologického vývoje. „Vezměme situaci, kterou zažíváme, jako příležitost vrátit se opět nohama na zem. Bylo nám až moc dobře, přežírali jsme se a nevážili si ničeho. Je třeba se více zaměřit na potravinovou soběstačnost,“ konstatoval zástupce družstva podnikajícího pod Házmburkem.
(přavzato z www.litomerice.cz)

Vloženo: 27. 3. 2020

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close