Zemědělské družstvo Klapý opět darovalo nemocnici jablka

Prvních deset beden plných jablek získala v tomto týdnu Nemocnice Litoměřice, a.s. darem od Zemědělského družstva Klapý. Jde o pokračování vzájemné spolupráce z první vlny koronavirové pandemie na jaře letošního roku, kdy tímto způsobem družstvo podpořilo nemocnici téměř dvěma tunami tohoto ovoce v celkové hodnotě více než 40 tisíc korun.

„Velmi nás těší, že Zemědělské družstvo Klapý i v této vlně naši nemocnici podporuje a chtěl bych za to panu řediteli Otakaru Šaškovi moc poděkovat. Dnešních 130 kg nám vystačí zhruba na týden,“ upřesnil Radek Lončák, předseda představenstva litoměřické nemocnice s tím, že vitamíny jsou obzvláště v této době velmi potřeba a že jablka jsou určena jak pro pacienty, tak i pro zaměstnance nemocnice.

Stejně jako v jarní vlně spolupráce, nabízí i nyní družstvo podnikající pod Hazmburkem nemocnici výpomoc formou tzv. otevřeného účtu k opakovanému odběru jablek v následujících týdnech. (nk)

Vloženo: 30. 10. 2020