Chirurgie

nouserPrimář: MUDr. Libor Dostál
Tel.: 416 723 663
E-mail: l.dostal@nemocnice-lt.cz
nouserVrchní sestra: Bc. Miroslava Ikoniaková 
Tel.: 416 723 736
E-mail: m.ikoniakova@nemocnice-lt.cz
nouserSekretariát: Radka Kandová
Tel.: 416 723 663

 

navstevyDoporučená doba návštěv:
ve všední dny      15,00 - 17,00 hod.
víkendy a svátky 14,00 - 17,00 hod.

mapaUmístění:
pavilon G, 2. a 3. podlaží
zobrazit na mapě

UPOZORNĚNÍ: Informace o pacientech jsou blízkým osobám (zmocněným pacientem) poskytovány mezi 14.00 - 15.00 hod. Děkujeme za pochopení.

Praktické informace o chirurgii:

Objednání k operacím ve specializovaných poradnách, viz níže. V případě přeobjednání telefonicky denně 7–15 hod na tel. 416 723 477 – sestra Stranková.

Počet lůžek: 60 + 5 MOJIP

Při hospitalizaci je možno po předchozí dohodě využít nadstandardní pokoj (vybavením a nikoli poskytovanou léčebnou péčí), nutná včasná rezervace. Cena 600,- Kč za noc. Možnost přistýlky pro doprovázející osobu. Objednání nadstandardního pokoje na sekretariátu chirurgického oddělení - p. R. Kandová, tel. 416 723 663.

Denní režim chirurgického oddělení najdete zde.

Spektrum poskytované péče na chirurgii

  • Břišní chirurgie - akutní a plánované operace onemocnění zažívacího ústrojí od břišní části jícnu až po konečník s řití. Operace pro zánětlivá onemocnění, nezhoubné i zhoubné nádory, poruchy GIT z jiných příčin, chirurgické řešení cholelithiázy, onemocnění žlučníku a žlučových cest. Většina výkonu je prováděna již rutinně miniinvazivní metodou – laparoskopicky: operace žlučníku, operace pro refluxní onemocnění, operace pro apendicitidu, některé výkony na tlustém a tenkém střevě ,včetně nádorových onemocnění střeva podle rozsahu postižení, operace pro onemocnění ze srůstů, operace diagnostické.
  • Chirurgie všech druhů kýl – včetně bráničních a hiátových kýl a kýl v jizvě, beznapěťovou (tension free) technikou nebo laparoskopicky za použití moderních implantátů.
  • Chirurgie haemorrhoidů – metody jak klasické, tak moderní při řešení análního výřezu s haemorrhoidy přístrojem PPH – Longo.
  • Chirurgie prsu – chirurgické odstranění benigních i maligních prsních nádorů event. s operací podpažních uzlin, záchovné operace prsu, chirurgické zákroky u zánětlivých onemocnění prsu Léčba probíhá ve spolupráci se zavedenou prsní poradnou a onkologickou poradnou.
  • Chirurgie měkkých tkání – léčba chronických trofických defektů (např. bércových vředů) včetně syndromu diabetické nohy při použití moderních preparátů a metod. Operace veškerých typů nádorů měkkých tkání, mateřská znaménka, lipomy , ganglia . Operace Dupuytrainovy kontraktury, úžinových syndromů- syndrom karpálního tunelu
  • Cévní chirurgie - diagnostika a operativa komplikací aterosklerózy periferních tepen, krkavic, břišní aorty, záchovné operace pro kritickou nedokrevnost končetin, vytváření dialyzačních shuntů u pacientů léčených pro chronické selhání ledvin, by-passové operace zúžení tepen dolních končetin a pánevních tepen, které nejsou řešitelné metodami intervenční radiologie. Servis zajištěn v úzké kooperaci se špičkovými vyššími spádovými pracovišti. Moderní kosmetické operace varixů dolních končetin, včetně ambulantní skleroterapie.
  • Traumatologie - ambulantní a lůžková intenzivní péče o většinu úrazových stavů v regionu včetně chirurgického ošetření končetinových zlomenin moderními implantáty. Artroskopické vyšetření a ošetření poranění kolenního kloubu včetně plastiky předního zkříženého vazu.

Fotogalerie chirurgie

foto1.jpg

Chirurgické oddělení nabízí svým pacientům při hospitalizaci i dva nadstandardní pokoje.

foto2.jpg

Součástí vybevení nadstardního pokoje je i televize a rychlovarná konvice.

foto3.jpg

Součástí nadstandardního pokoje je také samostatná koupelna.

foto4.jpg

Druhý nadstandardní pokoj, který je pacientům k dispozici od dubna 2010, je rovněž vybaven televizí,

foto5.jpg

Součástí nadstandardního pokoje je i pohodlné lůžko a posezení v křesilkách.

foto6.jpg

Také u druhého nadstandardního pokoje je samostatná koupelna s WC a sprchovým koutem.

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close