Dětské oddělení

nouserPrimář: MUDr. Vladimír Bárta
Tel.: 416 723 171
E-mail: vladimir.barta@kzcr.eu
 
nouserVrchní sestra: Božena Haufová
Tel.: 416 723 172
E-mail: bozena.haufova@kzcr.eu
nouserSekretariát: Zdenka Adámková
Tel.: 416 723 556
E-mail: zdenka.adamkova@kzcr.eu

návštěvní dobaDoporučená doba návštěv: 
PO - NE 14.00 - 17.00

mapaUmístění:
pavilon B, 4. a 5. podlaží
zobrazit na mapě

Charakteristika oddělení

 • Poskytuje a zajišťuje všestrannou zdravotnickou péči o děti a dorost od narození až do dovršení 19ti let věku v základních oborech.
 • Poskytuje péči hospitalizovaným dětem s akutním nebo chronickým onemocněním, s onemocněním dýchacích cest, zažívacího traktu, ledvin a močových cest, ale i řady dalších nemocí, onemocnění krevního oběhu, pojivové tkáně.
 • Poskytuje a zajišťuje péči o pacienty při diagnostických výkonech, které nelze provést ambulantně.
 • Zajišťuje kontrolní péči o dětské pacienty formou ambulantního ošetření v době po propuštění z nemocnice.
 • Zajišťuje nepřetržitě péči o pacienty, kterým nebylo z jakéhokoliv důvodu poskytnuto ošetření u svého obvodního lékaře.
 • V návaznosti na společný lůžkový fond operačních oborů pečujeme o děti s onemocněním chirurgickým, ortopedickým, urologickým, v oblasti ORL, stavy po úrazech.
 • Je zajištěna návaznost na specializované obory: ambulantní kardiolog, alergolog, endokrinolog, oční lékař.
 • Snahou všech pracovníků dětského oddělení je spokojený pacient, zkracovat dobu hospitalizace, maximum péče převádět do ambulantních složek.
 • Dětské oddělení spolupracuje celkem se 14 ti dětskými zdravotními obvody pro děti a dorost ve spádové oblasti na Litoměřicku a na Lovosicku, obracejí se na nás i lékaři z Roudnicka.
 • Při potřebě péče o dětské pacienty v nemocnicích vyššího stupně, dětské oddělení spolupracuje s dětskými klinikami – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Fakultní nemocnice v Praze – Motol, aj.
 • Na dětském oddělení je dětem k dispozici herna, jež je vybavena didaktickými pomůckami pro děti od batolícího věku až po juniorský věk, kde za dohledu herních specialistek děti vykonávají individuální činnost, tráví volný čas mezi vyšetřením nebo léčením, pokud to jejich zdravotní stav dovoluje.
 • Pokoje pro matku a dítě jsou samostatně vybaveny vlastním sociálním zařízením.
 • Dodržujeme Chartu práv dětí v nemocnici

Lůžková část dětského oddělení se dělí na:

 • stanici velkých dětí
 • stanici kojenců (stanice velkých dětí a kojenců = celkem 40 lůžek)
 • stanici - dětská JIP (5 lůžek)
 • stanici novorozenců (18 lůžek)

Informace k ubytování doprovodu dětí hospitalizovaných na dětském oddělení: náklady spojené s ubytováním a poskytnutím stravy doprovodu dětí do šesti let věku jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Poskytnutí hospitalizačního lůžka pro doprovod dětí starších šesti let je zpoplatněno částkou 400 Kč denně za pobyt bez celodenní stravy a 500 Kč denně za pobyt včetně celodenní stravy (nejedná se o ubytování na nadstandardním pokoji!!).
O ubytování doprovodu dítěte vždy rozhoduje lékař!
Pokud potřebujete, můžeme vám na pobyt s dítětem v nemocnici vystavit PN (pracovní neschopnost). V případě, že musí druhý z rodičů pečovat doma o vaše další dítě, o které jinak pečujete vy, vystavíme mu OČR (ošetřování člena rodiny). Tyto skutečnosti je třeba nahlásit ošetřujícímu lékaři.

Nadstandardní pokoje: pro dítě a jeho doprovod nabízíme dva nadstandardní pokoje (pokoje hotelového typu s televizí, vysokorychlostním internetem, lednicí, rychlovarnou konvicí, nádobím, ručníky apod.).  Ubytování na těchto pokojích je možné dohodnout při příjmu na oddělení a je poskytnuto pouze s ohledem na zdravotní stav dítěte. Tyto pokoje nelze předem rezervovat.
Cena: 600 Kč/den (+poskytnutí hostovského lůžka doprovodu dítěte staršího 6ti let - 200 Kč/den bez stravy, 300 Kč/den s celodenní stravou).
Více informací k nadstandardním pokojům na tel. čísle 416 723 177. 

Lůžková část – stanice velkých dětí

Kde nás najdete: Pavilon B, 4. podlaží
Tel.: 416 723 177
Doporučená návštěvní doba, pravidla pro návštěvy, omezení apod.: ve všední dny 15, 00 – 17, 00, víkendy a svátky 14, 00 – 17, 00. Návštěvy mimo tuto dobu vždy s povolením ošetřujícího lékaře nebo sestry. Dítě smí opustit oddělení pouze s rodičem a se souhlasem lékaře.

Lůžková část – stanice kojenců

Kde nás najdete: Pavilon B, 5. podlaží
Tel.: 416 723 174
Doporučená návštěvní doba, pravidla pro návštěvy: ve všední dny 15, 00 – 17, 00 hod., víkendy a svátky 14, 00 – 17, 00 hod. Návštěvy mimo návštěvní hodiny vždy s povolením ošetřujícího lékaře nebo sestry. Dítě smí opustit oddělení pouze s rodičem a se souhlasem lékaře.

Lůžková část – stanice dětská JIP

Kde nás najdete: Pavilon B, 5. podlaží
Tel.: 416 723 515
Doporučená návštěvní doba, pravidla pro návštěvy: návštěvy na oddělení JIP - pouze 2 osoby na 30 min, jinak vždy dle domluvy s lékařem. Návštěvy mimo návštěvní hodiny vždy s povolením ošetřujícího lékaře nebo sestry.

Stanice novorozenci

Kde nás najdete: Pavilon E, 2. NP
Tel.: 416 723 434
Doporučená návštěvní doba, pravidla pro návštěvy: ve všední dny 15, 00 – 17, 00 hod., víkendy a svátky 14, 00 – 17, 00 hod. Návštěvy mimo návštěvní hodiny vždy s povolením ošetřujícího lékaře nebo sestry.

Informace o stavu narozeného děťátka podáváme pouze rodičům dítěte a osobám s uvedeným souhlasem rodičů.

 • Toto oddělení poskytuje poporodní péči všem narozeným dětem.
 • Novorozenecké oddělení je plně vybaveno přístrojovou technikou pro zajištění patologického novorozence pro nezbytně nutné období resuscitace a další péče do transportu na vyšší pracoviště zabývající se péčí o rizikové a nedonošené novorozence (návaznost na pracoviště Neontologické JIP Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, v Mostě, v Praze). V plném rozsahu zajišťuje péči o zdravé donošené děti, zajišťuje standardní vyšetření novorozeneckých screeningů, včetně ultrasonografie ledvin, vyš.katarakty, vyš. ortopedické, sluchové emise.
 • O novorozence pečuje zkušený a vyškolený tým kvalifikovaných lékařů a sester dětského oddělení systémem ,,roaming in“.
 • Pokud to zdravotní stav novorozence a maminky umožňuje, novorozenec je do půl hodiny po porodu přiložen k matce a poté je stále v blízkosti a v péči matky, pod stálým dohledem sester.
 • Dvoulůžkové pokoje pro matku a dítě jsou vybaveny sociální zařízením a vybavením potřebným pro celodenní ošetřování novorozence.
 • Novorozenecké oddělení získalo v roce 2007 certifikát Baby Friendly Hospital (nemocnice přátelská k dětem) a snaží se dodržovat deset kroků k úspěšnému kojení.

Denní režim dětského oddělení najdete zde.

Denní režim stanice novorozenců najdete zde.

Dodatek k Domácímu řádu nemocnice platný pro dětské oddělení najdete zde

Užitečné rady

Snižování horečky u dětí a mladistvých (PDF)

Historie

Provoz dětského oddělení v Litoměřicích byl od roku 1948 ve staré budově interny. Prvním primářem a současně i zakladatelem tohoto oddělení byl MUDr. Miroslav Tutter.  

Primáři dětského oddělení od jeho založení:

 • MUDr. Miroslav Tutter (1948-1972)
 • MUDr. Světluše Benešovská (1972-1987)
 • MUDr. Zdena Kejřová (1987-1991)
 • MUDr. Jana Svobodová (1991-1995)
 • MUDr. Vladimír Rambousek (1995-2009)
 • MUDr. Vladimír Bárta (2009 - doposud)

Fotogalerie

foto1.jpg

Pokud to zdravotní stav dětí dovoluje, mohou využívat vybavenou hernu.

foto6.jpg

Po porodu je děťátko uloženo na výhřevné lůžko, které lze zároveň využít i k fototerapii.

foto3.jpg

Zázemí stanice novorozenců.

foto7.jpg

Vyžaduje-li to zdravotní stav, je dítě po narození umístěno do inkubátoru.

foto8.jpg

Nadstandardní pokoj pro dítě a doprovod.

foto10.jpg

Nadstandardní pokoj nabízí ubytovaní hotelového typu.

foto11.jpg

Zázemí nadstandardního pokoje.

foto9.jpg

Sociální zařízení nadstandardního pokoje.

foto12.jpg

Dětská JIP prošla v roce 2017 výraznou rekonstrukcí.

foto16.jpg

Stanoviště personálu dětské JIP.

foto13.jpg

Sociální zařízení dětské JIP.

foto15.jpg

Kuchyňská linka na chodbě oddělení (5. NP) sloužící doprovodu hospitalizovaných dětských pacientů...

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close