Urologie

nouserPrimář: MUDr. Jan Jerie 
Tel.: 416 723 123
nouserVrchní sestra: Bc. Miroslava Ikoniaková
Tel.: 416 723 664
E-mail: m.ikoniakova@nemocnice-lt.cz
ikonaStaniční sestra: Andrea Budilová
Tel.: 416 723 716
ikonaSekretariát: Radka Kandová
Tel.: 416 723 663
navstevyDoporučená doba návštěv: 
ve všední dny      15,00 - 17,00 hod.
víkendy a svátky 14,00 - 17,00 hod.
mapaUmístění:
chirurgický pavilon (G), chirurgická stanice III, 3. patro
zobrazit na mapě

Charakteristika pracoviště

Urologie je chirurgický obor zabývající se onemocněními močového a mužského pohlavního systému. Postupně se oddělila od chirurgie a dnes je zcela samostatným oborem.

Oddělení se zaměřuje na:

  • Komplexní léčbu konkrementů ledvin a močových cest, k čemuž je vybaveno mimotělním lithotryptorem provádějícím drcení kamene rázovými vlnami (LERV), dále zařízením pro drcení kamene v ledvině a močovodu pod přímou kontrolou zraku (nefroskop. ureteroskop, lithoclast), na tuto léčbu poté navazuje dispensarisace na ambulanci, včetně metabolického rozboru hledající příčiny tvorby kamenů, eventuelně tzv. metafylaxe neboli předcházení opětovnému vytvoření kamene (ve spolupráci s nefrologickou ambulancí).
  • Komplexní léčbu uroonkologických onemocnění včetně operativy a ve spolupráci s onkologickým oddělením, doléčování pacientů s nádory, úzká je spolupráce v této problematice s Urologickou klinikou UK v Praze. K včasné diagnostice nádorových onemocnění je oddělení vybaveno špičkovou technikou (ultrazvukový přístroj BK, endoskopická vyšetřovací souprava Wolf).
  • Léčba benigní hyperplasie prostaty, zahrnující léčbu operační klasickou i transuretrální (operatér operuje podle obrazovky, kam je přenášen obraz, který snímá videokamera, tzv. Video-TUR prostaty), ale také využití tzv. minimálních invasivních metod u pacientů, kteří nemohou operaci podstoupit (např. zavedení ELLA spirály do močové trubice).

Díky spolupráci s urology z okolních okresů mají námi poskytované služby téměř nadregionální charakter. Na léčbě pacientů se podílejí MUDr. M. Hálek (Litoměřice), MUDr. M. Lisec (Roudnice n. L. a Štětí), MUDr. Hynek (poliklinika Ústí nad Labem), MUDr. J. Jarošincová (Rumburk).

Naší snahou je i nadále poskytovat kvalitní péči v souladu s nejnovějšími poznatky lékařské vědy, spolupracovat s ambulantními urology i ostatními obory, aby naši pacienti odcházeli nejenom vyléčeni, ale také spokojeni s poskytovanými službami.

Zde je k vidění reportáž o odstraňování kamínků v ledvinách a močovodu pomocí rázové vlny (mimotělní litotrypse), kterou provádí urologické oddělení.

Ostatní informace

Informace k urologickému vyšetření a hospitalizaci poskytuje staniční sestra Andrea Budilová (tel: 416 723 716).

Číslo konta: 35-24734-471/0100, v. s. 2385, k. s. 0308

Počet lůžek: 20

Denní režim urologického oddělení (CH 3) najdete zde.

Fotogalerie

LERV rozbíjení kamenů rázovou vlnou  

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close