Dopravní zdravotní služba

ikonaReferent: Luboš Mlejnecký
Tel.:416 723 475, 485

ikonaŘidiči: Miroslav Borovička, Jaroslav Pardubický, Pavel Dianiška, Karel Nacke, Karel Novák, Jiří Zámečník, Luděk Pospíchal (svoz materiálu)

ordinační hodinyOrdinační hodiny: 
Dopravní zdravotní služba má nepřetržitý provoz. Převoz nemocných zajišťují řidiči sanitek ve všední dny od 6,00 do 20,00 hod. Po 20. hodině ve všední den a o víkendu a svátek mají řidiči pohotovostní službu a převozy zajišťují podle instrukcí sester CP.

mapaUmístění: 
pavilon C, 2. podlaží
zobrazit na mapě

Charakteristika pracoviště

Zajišťuje dopravu nemocných, raněných a rodiček mezi zdravotnickými zařízeními. Naše nemocnice má silniční ambulance typu A1, které jsou obsluhovány řidičem. Všechny vozy jsou značky Volkswagen Transportér, umožňují převoz mobilních a imobilních pacientů. Všechny vozy mají vybavení, které umožňuje poskytnout přednemocniční nelékařskou první pomoc a které odpovídá legislativním požadavkům (balíček na krvácení, na popáleniny, pro náhlý porod, na infekční převoz..).

Způsob objednání

Dopravu nemocného indikuje ošetřující lékař. Převoz se objednává zadáním požadavku do Nemocničního informačního systému, telefonicky nebo osobně na dispečinku DZS. Tiskopis Příkaz ke zdravotnímu transportu vystaví referent DZS a lékař, který převoz objednal, jej potvrdí razítkem oddělení nebo zařízení.

Fotogalerie

Sanita dopravní zdravotní služby.

V roce 2010 získala nemocnice zcela nový sanitní vůz vybavený mj. polohovatelným lehátkem s nosností do 250 kg.

Méně pohyblivým pacientům řidiči při transportu pomáhají.

Sanitní vůz je přizpůsoben i pro méně pohyblivé pacienty.

Ukázka vybavení porodnického balíčku.

Řidič musí mít k dispozici vybavení používané k resuscitaci.

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close