Oddělení nutričních terapeutů

ikonaVrchní sestra: Mgr. Dagmar Filípková
Tel.: 416 723 853
E-mail: d.filipkova@nemocnice-lt.cz

ikonaNutriční terapeuté:
Jana Procházková - vedoucí nutriční terapeut
Jitka Šefčíková, Andrea Křížová, Kateřina Miková, Eva Škeříková
Tel.: 416 723 284
E-mail: nutr.terapeut@nemocnice-lt.cz

ordinační hodinyProvozní doba: 
pondělí – pátek 6,00-14,30 hod.

mapaUmístění:
budova F, 0. podlaží, č. dveří 41 – pouze po předchozí domluvě
zobrazit na mapě

Charakteristika pracoviště

O výživu nemocných se v litoměřické nemocnici stará tým nutričních terapeutů, kteří pracují ve stravovacím úseku, na lůžkových odděleních a v poradně pro výživu.
V rámci stravovacího úseku tvoří nutriční terapeuti jídelníčky pro všechny diety, nanormování příslušných potravin, kontrolu správné technologie přípravy a kontrolu vydaných jídel před rozvozem na jednotlivá oddělení. Společně s 40 pracovníky stravovacích služeb zajišťují celý proces přípravy jídel od surovin až po konečný výsledek – stravu pacienta a zaměstnance. Dietní strava je součástí léčebného procesu. Pro pacienty se v naší nemocnici připravuje 15 základních a 35 speciálních diet podle druhu onemocnění. Denně nutriční terapeuté a pracovníci stravovacího provozu připraví 450-500 jídel pro pacienty a 350 jídel pro zaměstnance.

Další oblastí práce nutričních terapeutů je činnost přímo u pacienta – odebírají nutriční anamnézu pacienta, hodnotí jeho nutriční stav a rizika, písemně sestaví pro pacienta nutriční plán nebo individuální dietu. Věnují se edukacím pacientů, navštěvují je u lůžka nebo poskytují telefonické konzultace pacientům a jejich příbuzným. Sestavují dietní doporučení pro pacienty s onemocněními vyžadující úpravu jídelníčku (diabetes mellitus, hypercholesterolémie, apod.).

Nutriční terapeutky vedou nutriční poradnu každý čtvrtek, kam přicházejí pacienti po telefonické či mailové domluvě. Nutriční terapeutky zde provádějí individuální konzultace - stanovení BMI, určení stravovacího režimu, zhodnocení jídelního lístku, předání písemných materiálů a zhodnocení výsledků pacienta. Na schůzku jsou zváni i rodinní příslušníci pacienta. Schůzku je možné si individuálně domluvit i v jiný termín. Služby jsou zpoplatněny dle Přehledu cen výkonů a služeb.

 

Způsob objednání

Nutriční terapeuté ze stravovacího provozu dochází za pacienty na jednotlivá lůžková oddělení, proto doporučujeme je telefonicky kontaktovat a domluvit si schůzku.

Společná telefonní linka

416 723 284

...Tvůrce webu:
Tvůrce webu
Webdesign:
Webdesign
close